טרנדים של אירועי בית ספר ב-2020

suitcase-face-mask-preparing-trip-abroad-corona-virus-pandemic-travel-concept-pack-your-vacation-new-normal-192711997

"אנחנו חיים בתקופות חסרות תקדים." את המשפט הזה אנחנו שומעים שוב ושוב בחודשים האחרונים, והוא מלווה בחרדה קיומית, פחד, עצב ובלבול. אין כללים ברורים ל"מצב הרגיל החדש" שלנו, מה שהופך את התכנון לשנת הלימודים הקרובה לאתגר משמעותי, במיוחד עבור המורים.

מחנכים רבים מודאגים לא רק מההיבט האקדמי של המערך החינוכי אלא גם מההיבט החברתי, שהוא חשוב לא פחות. אמנם אין לנו שליטה על העתיד להתרחש בחודשים הקרובים, או אפילו על שנת הלימודים הנוכחית, אנו עדיין יכולים לנסות לעזור לתלמידים ולמשפחותיהם להרגיש בנוח ככל האפשר.

למרות המצב העגום למדי מבחינת אירועים בבתי ספר שבוטלו, ישנן פעילויות חיוביות שאפשר לעשות אונליין יחד ושיכולות לגרום להרבה מאוד הנאה עבור התלמידים, בני משפחותיהם והמורים.

1. טריוויה וחידונים

נכון, אנחנו לא יכולים לערוך טריוויה או חידון כאירועים רגילים שבהם אנו מגיעים אל בית הספר, לפחות לא בתקופה הזו. אבל זה לא אומר שצריך לוותר עליהם לגמרי. השימוש במחשבים ובאינטרנט יכול לאפשר לחידונים ולמשחקי טריוויה להתקיים תוך כדי שיתוף של כל התלמידים והמורים. בני המשפחות יכולים גם הם להנות יחד עם תלמידי בית הספר.

בנוסף, על מנת לעודד השתתפות אקטיבית באירוע, מומלץ להעניק פרסים לזוכים במקום הראשון, השני והשלישי. הפרסים האלה אינם צריכים להיות יקרים או מיוחדים, מספיק לתת פרס סמלי כדי לעודד תלמידים לתחרות בריאה וכיפית.

2. משחקים ישנים – דרך חדשה

המורים יכולים לעבור על כל הפעילויות שהם היו נוהגים לעשות לפני עידן הקורונה, ולנסות לראות איך הם יכולים להפוך אותן לאירועים וירטואליים. הם ימצאו שאפשר להמשיך במסורות רבות שאפיינו את האירועים בעבר חרף הריחוק החברתי.

המורים יכולים אף לערוך סקר בקרב התלמידים ולקבל מהם פידבק לגבי הפעילויות הנחשקות ביותר. ככל שהתלמידים יהנו מהאירועים, כך הם יפיקו מהם יותר.

3. סיורים וירטואליים במוזיאונים ומקומות שונים בעולם

היום כבר לא צריך לצאת מהבית כדי לבקר במוזיאונים הטובים בארץ ובעולם. מספיק להיכנס לאתר האינטרנט שלהם ולהנות מסיורים וירטואליים בכל מקום. המורים יכולים לערוך רשימה (ארוכה) של מקומות לערוך בהם סיורים כאלה ולערוך הצבעות בשיעור כדי לדעת מה הכי מעניין את התלמידים מבין האפשרויות הקיימות.

ישנם גם מקומות שמציעים פעילויות וירטואליות שהתלמידים והמורים יכולים להנות מהן יחד. כל מה שהמורים צריכים לעשות הוא לשתף את המסך שלהם עם התלמידים ולבצע את הסיור לפי ההנחיות שבאתרי האינטרנט.

שנת הלימודים הזו אינה דומה לשנות לימודים שחווינו עד כה. התחלה טובה עם התלמידים ובני משפחותיהם יכולה לעזור להקל על הקשיים הניצבים בפנינו במהלך תקופה זו. משחקים ופעילויות אינטראקטיביות אחרות יספקו לתלמידים הזדמנות להכיר אלה את אלה, כמו גם את מוריהם, ולבלות יחד בנעימים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!