5 דרכים להגברת המוטיבציה ללמידה מרחוק

Books in a Shelf Life Quotes (1)

אחד הדברים המאכזבים ביותר בתקופת הקורונה עבור תלמידים ומורים הוא הכיף שהם לא יכולים לעשות יחד בשל מגבלות הריחוק החברתי שחלות על כולנו. אין ספק שהמצב החדש הזה פוגע במוטיבציה של התלמידים ללמוד. בסופו של יום, חלק גדול ממה שהופך את הלמידה בבית הספר למהנה הוא ההזדמנות של התלמידים לפגוש את חבריהם ומוריהם, ללמוד איתם, לשחק איתם וליהנות עימם באירועים.

אבל אנחנו לא חייבים להיכנע למצב הזה ולהרים ידיים. רובנו ערכנו מסיבות זום עם החברים שלנו ואף צפינו בהופעות חיות. אנחנו יודעים שאפשר ליצור אירועים גם בתקופה הנוכחית, והסיבה שבגללה אנו טורחים למצוא פתרונות כאלה היא פשוטה: כבני אדם, אנחנו אוהבים להתחבר לאנשים אחרים. אפשר להוסיף את העובדה הזו לרשימת הדברים שהקורונה לא יכולה לקחת מאיתנו.

עלינו לחשוב מחוץ לקופסה כדי לבנות מערכת של תגמולים שווים על העבודה הקשה שהתלמידים שלנו עושים במהלך השנה, על מנת שנוכל לעודד אותם ולהגביר את המוטיבציה שלהם ללמוד. נצטרך להיות יצירתיים ולהשתמש בכלים דיגיטליים כדי לשחזר חלק מהקסם של אירועי העבר שלנו. את התגמולים ניתן להפעיל עבור ציונים טובים, הגשת עבודות בזמן, לקיחת אחריות, הגדלת ראש או כל דבר אחר שאתם רוצים לתגמל אותם עבורו.

לפניכם 5 רעיונות שאתם והצוות שלכם יכולים להוציא לפועל כדי להפוך את תקופת הקורונה למהנה ומתגמלת ככל האפשר עבורכם ועבור התלמידים:

1. מסיבה פיג'מות וירטואלית

הזמינו את התלמידים ללבוש את הפיג'מות האהובות עליהם, לשיר יחד שירים שכולם מכירים ואוהבים ולרקוד יחד (לא בטוחים מה פופולרי? שאלו אותם, הם יודעים!).

זכרו – אירוע קצר ומתוק עדיף על משהו שנמרח ונמתח. אתם רוצים להשאיר להם קצת טעם של עוד כדי שיהיו נרגשים לקראת המסיבה הבאה.

2. מופע כישרונות

ערכו מופע כישרונות בזום ובקשו מהתלמידים להציג את הכישרונות שלהם. אלה יכולים להיות שירה, ריקוד, מהלכים של אומנויות לחימה, הפגנת ידע יוצא דופן ועוד. היו בטוחים שהתלמידים יהיו שמחים מאוד להראות לחבריהם כמה הם טובים בדברים שהם אוהבים לעשות.

‍3. מסיבה או פיקניק בשטח פתוח

בטח כבר נכחתם באירועים בשטחים פתוחים עם שמירה על ריחוק חברתי. אחרי כל כך הרבה חודשים שאנחנו חיים בצל הקורונה, למדנו איך אפשר להיפגש פיזית ועדיין לשמור על הבריאות שלנו. ישנן אפשרויות בטוחות רבות לחיבור מחדש עם התלמידים פנים אל פנים, כמו מסיבה עם מוזיקה בחיק הטבע, כשכולם עם מסכות.

אפשר גם לערוך פיקניק שבו כל תלמיד מביא אוכל מהבית ויושב במרחק של כ-2 מטרים מחבריו לכיתה.

4. משחקי וידאו

אנחנו לא יכולים להכחיש את זה: משחקי וידאו הם חלק מחייהם של התלמידים שלנו. במשחקי וידאו רבים יש כסף שאיתו התלמידים יכולים להשיג דברים חדשים במשחק. הכסף של פורטנייט V-Bucks הוא אחד המבוקשים בקרב תלמידים כיום. אתם יכולים גם לשאול את התלמידים שלכם אילו משחקים הם אוהבים.

את הכסף שהם מקבלים במשחק אתם יכולים להמיר לתגמולים אמיתיים שהם יכולים ליהנות מהם.

5. כרטיסי מתנה

אתם יכולים לתגמל את התלמידים שלכם באמצעות כרטיסי מתנה שיכולים לשמש אותם כדי לקנות מבעלי עסקים בקהילה שלכם, כמו חנויות ספרים או חנויות צעצועים. ככה אתם גם עוזרים לעסקים שסובלים כרגע.

טיפים נוספים לתגמולים

צרו תהליך מסודר לאופן שבו ניתן לממש את התגמולים שאתם נותנים לתלמידים. לדוגמה:

  • קבעו שניתן לממש תגמולים בכל יום שישי.
  • יומיים לפני (רביעי), אתם תשתפו את התלמידים בתגמולים העדכניים ביותר שקיימים.
  • יום לפני (חמישי), התלמידים צריכים לשלוח אליכם מייל עם בחירת התגמול שהם רוצים.
  • אתם יכולים לקבוע את גובה התגמול על ידי בחינת התפקוד של התלמידים.

 

בהצלחה!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!