5 מגמות גלובליות שהולכות להשפיע על עולם החינוך

Cream Simple Minimal Travel YouTube Channel Art

המגמה החינוכית השלטת בעבר היתה שינון המידע הנלמד, ואילו קונספטים ורעיונות יצירתיים לא היו שווים דבר. היום המצב שונה – רעיונות אלה הם הדבר החשוב ביותר. כישורים אקדמיים משמשים בסך הכל עבור מבחני כניסה, ואילו יצירתיות, מיומנויות רכות, ידע קוגניטיבי, כמו גם מדעי המחקר והמדע היישומי הם אלה שהופכים להיות השחקנים הראשיים של עולם החינוך. לנוכח השינוי הזה, תלמידים צריכים ללמוד מהלב. הכוונה בכך היא שהם צריכים ללמוד באמת, לא רק לצורך קבלת תעודות כדי לעלות מכיתה לכיתה, אלא לשם רכישת ידע אמיתי שעליו הם יוכלו בעתיד להוסיף מעצמם.

כדי לבשל רעיונות חדשים בכל רגע ורגע, תחומים חשובים כמו הקדמה הטכנולוגית, האוטומציה באמצעות הנדסת מכונות ורובוטיקה וכן הרחבת המחקר הגלובלי חייבים להרחיב את מאגר הידע שלהם באופן משמעותי. עם זאת, ההתקדמות הזו משפיעה על התלמידים באמצעות הגברת התחרות הגבוהה ממילא ביניהם. כיום, כאשר תלמידים צריכים לעמוד בקצב עם העולם שמשתנה לנגד עיניהם במהירות גדולה, עליהם ללמוד עוד ועוד עד שהם יוכלו ליישם את הידע שרכשו.

ההתמודדות הטובה ביותר עם השינויים המהירים בעולמנו היא קודם כל ההכרה בהם. לאחר השלב הזה, רצוי להתחיל להתכונן אליהם. אם אתם הורים, מורים או גם וגם, חשוב שתקראו על המגמות הגלובליות הבאות שיכולות להשפיע על הילדים והתלמידים שלכם ב-2021 כדי שתוכלו לעזור להם להסתגל אליהם כבר מעכשיו:

1. תחרות קשה

יחד עם התרחבות הגלובליזציה והסחר המקוון, העולם מתכווץ והתחרות בשוק העולמי פולטת הרבה מאוד אנשים שפשוט לא יודעים איך לשחק במשחק החדש. רק בעלי היצירתיות, המיומנויות הרכות והחוש היישומי לטכנולוגיה יוכלו לשרוד, ואף יותר מכך – לשגשג. זה אומר שלא כל התלמידים יוכלו לעמוד בקצב של עולם שמשתנה כל כך, אלא הנבונים ובעלי הידע בלבד.

2. התקדמות טכנולוגית

השפעה נוספת של שינויים במגמות הגלובליות תהיה צמצום התעסוקה. בימינו, בוט אחד של חברה כלשהי מספיק כדי לתת מענה לאלפי לקוחותיה. הצורך במרכזי שירות לקוחות הולך ומצטמצם. באופן הזה, כאשר עסקים וארגונים יהיו תלויים בעיקר בעובדים שהם רובוטים, התלמידים יהיו בדילמה בנוגע להזדמנויות התעסוקתיות שפתוחות עבורם. ארגונים היום מעוניינים מאוד לרכוש שווקים מוכווני רובוטים כדי להפחית בעלויות של עובדים אנושיים, ולכן הם יהיו מוכנים להשקיע סכום גדולים חד פעמיים על רובוטיקה.

3. חיים בקצב מהיר

עם הזמן, חיינו כבני אדם נעשים מהירים יותר ויותר. במצב כזה, קצב החלפת המוצרים והשירותים נמצא במגמת עלייה מתמדת. אנשים רצים כדי לחקור את המקומות הלא תחרותיים שעוד נותרו בעולמנו. גם התלמידים שלכם יושפעו מכך, מפני שהם ישוו בין הלימודים הקונבנציונליים שלמדו בבתי הספר לבין שיפור הידע והתאמתו לחיים שמבוססים על הקריירה שלהם.

4. עזרה במשימות מקוונות

מגמה גלובלית נוספת שמה דגש רב על שיפור הידע המעשי. תלמידים רבים התרגלו להעביר את המטלות שלהם לחברות שמעניקות שירותי כתיבה. בתחילה זה אולי עוזר להם להשיג ציון טוב בתמורה לכסף, אך השיטה הזו מפריעה לצמיחתם ולכוח שלהם לקחת אחריות על רכישה אמיתית של ידע.

5. ניסיון יקר ערך

מגמה נוספת היא רכישת ניסיון מעשי. אינסוף האפשרויות הקיימות היום בעולם אולי תורמות לתחושה של חופש בחירה אצל התלמידים, אבל הם עדיין לא מודעים לדרישות התעסוקתיות שנעשות נוקשות יותר עם הזמן. כתוצאה מכך, כאשר תלמיד ירצה להצטרף לארגון בעתיד, ידע תיאורטי בלבד יהפוך למכשול גדול עבורו אם הוא חסר ניסיון מעשי בתחום שבו הוא מעוניין להתמקצע.

 

אם גם אתם חוששים מפני השינויים והמגמות הגלובליות של 2021, חשוב שתשימו דגש על למידה ורכישת ידע מהלב כדי שילדיכם ותלמידיכם יפנימו את החשיבות העצומה שלהן עבור עתידם המקצועי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!